Nowoczesne społeczeństwo obywatelskie składa się nie tylko z jednostek biernych, ale również aktywnych. To właśnie społeczni aktywiści sprawili, że w Polsce wystartowała kilka lat temu kampania „Nie! Dla meningokoków”. Jej głównym celem jest upowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z tymi mikrobami, a także znaczenia szczepień w profilaktyce zachorowań. Jednym z największych sukcesów organizatorów było zaproszenie do współpracy członkiń Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położonych, które zgodziły się prowadzić akcje edukacyjne adresowane do rodziców, a także do samych dzieci.

W wielu szkołach podstawowych, gimnazjach oraz liceach odbyły się spotkania, na których przedstawiono charakterystykę meningokoków, ich negatywny wpływ na organizm dzieci, a także zachęcano do korzystania z dostępnych na rynku szczepionek. Pośrednim skutkiem kampanii jest również większa aktywność samorządowców, którzy chętniej wykładają środki finansowe na programy szczepień. Wszak zdrowie mieszkańców powinno być dla nich bezwzględnym priorytetem.

jeśli dopadnie Cię żółtaczka leczenie będzie bardzo kosztowne zauważono, że ARZERRA pozytywnie wpływa na ludzi ją biorących